Turbūt neklysdami galim teigti, kad 1 cento taip vadinama „Linkolno moneta“ – yra visų laikų ir visų tautų tarpe didžiausią tiražą turėjusi atsiskaitymo priemonė. Vien 1930-aisias JAV iždas kas mėnesį nukaldavo 22 mln. (!) šių monetų, kurios plačiai pasklisdavo po pasaulį. Per metus susidarydavo astronominiai skaičiai – 660 tonų!

Šios monetos su prezidento Linkolno portretu averse autorius – 1871 metais Šiauliuose gimęs skulptorius ir medalininkas Viktoras Baranauskas, paveldėjęs talentus iš savo tėvo – kvalifikuoto graverio ir antspaudų gamintojo. Anksti pelnęs pripažinimą ir sėkmę, tuo pačiu užsitraukė ir konkurentų nemalonę – jaunasis Viktoras buvo įskųstas valdžiai kaip padirbinėtojas. Nenorėdamas švaistyti laiko veltui aiškindamasis su carine ochranka, Viktoras, būdamas vos devyniolikos, 1890 m. atsidūrė Niujorke. Pirmiausia ką jis padarė – pasikeitė savo sunkiai anglakalbiams ištariamą pavardę į Victor David Brener ir įstojo į Cooper Union koledžą studijuoti meno.

Dar vėliau meistriškumą tobulino bohema ir impresionizmu alsuojančiame Paryžiuje, pas garsųjį Rodeną. Grįžo į JAV jau žinomu menininku, kurio studijoje lankėsi daugybė to meto įžymybių, tame tarpe tuometis JAV prezidentas Teodoras Ruzveltas. Ne vieną valandą pozuodamas medaliui, skirtam Panamos kanalui, jis atkreipė į bronzinį Linkolno bareljefą ant sienos, kuris jį tiesiog sužavėjo. Pokalbiuose su JAV prezidentu V.D.Breneris pasisiūlė sukurti piniginę monetą Linkolnui atminti. Viktoras norėjo išgraviruoti Linkolno portretą ant pusės dolerio monetos, tačiau tuometiniai JAV įstatymai leido keisti dizainą tik dviejų monetų – vieno ir penkių centų.
Nežinia, kas lėmė tai, kad buvo pasirinkta 1 cento moneta, tačiau tai buvo pirmoji JAV istorijoje moneta su prezidento atvaizdu ir paskutinė, kurią puošia autoriaus inicialai. Tais pačiais 1909 metais inicialų tradicijos ant JAV monetų buvo atsisakyta.
Viktoro Baranausko-Brenerio sukurtas Linkolno atvaizdas iki šiol naudojamas ant 1 cento JAV monetos, nors per daugiau nei šimtą metų keitėsi monetos reverso dizainas.