Pradžia Dizainai Produktas Tomas Jankauskas apie Toyota Traigo 80 dizaino procesą

Tomas Jankauskas apie Toyota Traigo 80 dizaino procesą

0
#image_title

Toyota Traigo 80 yra ilgalaikio dizaino, inžinerijos ir rinkodaros globalaus bendradarbiavimo vaisius. Dešimtmečiais Toyota koncerno kryptingai vystoma metodika, moderniausia technologija ir japoniškos kultūros integralios pasaulinės sąveikos faktorius (j-faktorius!) turėjo lemiamos įtakos projekto eigai ir galutiniam rezultatui. 2016 m. Toyota pristatė vieną pažangiausių virtualios realybės (VR) eskizų ir ankstyvosios projektavimo stadijos kūrimo technologiją. Todėl buvome viena iš pirmųjų originalios įrangos dizaino studijų, kuri šią technologiją panaudojo naujoms koncepcijoms kurti. Nors veikiame globaliai, remdamiesi įvairiausių po visą Žemės rutulį pasklidusių Toyota padalinių ir dizaino studijų, tuo pačiu giliai įkvepiame japonų dizaino tradicijas. Naujojo keltuvo dizainui pasirinkome tradicinio japonų samurajų kardo katanos įvaizdį ir ypač lemiamą jo dalį – ašmenų smaigalį. Tai, kas yra žinoma kaip ikoninis katana kirtis, mūsų keltuve tapo šoniniu skydeliu, o variklio bloko dangtis, tarsi katana ašmenų skerspjūvis, taip pat veikia kaip funkcinė ventiliacijos anga. Tokiu būdu įgyvendinome svarbiausią filosofiją, kur forma įtakoja funkciją, o funkcija veikia formą. Todėl visas dizaino atsiradimo procesas teka natūraliai ir rezultatas galiausiai atrodo harmoningai.

Didžiuojamės, galėdami kurti derindami pažangiausias technologijas su senomis tradicijomis. Kaip pasiekti gero dizaino rezultatą kartais yra gana neaišku ir net keblu, tačiau kelią ir atsakymą dažnai gauni studijuodamas senųjų meistrų palikimą, pasaulio kultūras ir supančią gamtinę aplinką. Jei sukurtas produktas atrodo tvirtas, nuoseklus, subalansuotas, o dar ir veikia gerai, tai yra geriausias pagyrimas dizaineriui. Esu labai dėkingas pasaulinei inžinierių ir dizainerių komandai ir nuoširdžiai dėkoju visiems komandos draugams, padėjusiems įgyvendinti šį nuostabų projektą.

Kartu su palydovų projektavimo centrais ir Toyota grupės įmonėmis kuriame savo unikalias dizaino patirtis iš pasaulinės civilizacijos perspektyvos.

Tomas Jankauskas

Senior designer at Toyota

Dizaineris Tomas Jankauskas kala j-faktorių
Traigo 80 eskizas
iF design Award 2022

KOMENTARŲ NĖRA

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia

Exit mobile version