Tadas Baginskas. Dizaino liudininkas ar protagonistas?

0
41
#image_title

Prieš kelias dienas Vilniaus Dailės Akademijos knygynėlyje pasirodė ilgai lauktas leidinys apie Vilniaus dailės akademijos ilgametį dizaino katedros vadovą, profesorių – emeritą Tadą Baginską. Knyga „Tadas Baginskas. Dizaino liudininkas“ skirta dizaineriams, meno teoretikams, svarbus ir edukatoriams.
Architektas Tadas Baginskas yra vienas iš dizaino profesijos Lietuvoje pradininkų, dizaino pedagogas – vertinant iš dabartinės laiko perspektyvos, jo kūryba jau tapusi Lietuvos dizaino klasika.
Knygos sudarytoja ir leidinio dizainerė Rasa Janulevičiūtė, gerai susipažinusi su profesoriaus įvairialype kūryba, akcentuoja jo gilų ir platų požiūrį į projektinę veiklą. Autorė T. Baginską pristato, kaip dviejų Lietuvos epochų dizaino, sociokultūrinių procesų liudininką ir dalyvį.
Kalbant profesoriaus žodžiais, knygoje išryškinta sisteminio-probleminio tipo projektavimo metodika, skatinanti kūrėjus mąstyti apie glaudžius dizainerio, gamintojo ir vartotojo ryšius, atskleidžianti vartotoją – žmogų, naudojantį dizainerio sukurtą aplinką ir daiktus.
Leidinyje išradingai perteikdama kūrybinio T. Baginsko laikmečio dvasia, atsispindinti ne tik turinyje, bet ir knygos makete bei viršelio dizaine, primenančiame praėjusio amžiaus 7-8 dešimtmečių stilių.
Sveikindami prof. Tadą Baginską su garbingu 85-uoju jubiliejumi, priimame šiuos dizaino liudijimus kaip dovaną, įteikiamą mums visiems, Lietuvos dizaineriams, profesorių Tadą Baginską laikantiems savo Mokytoju.
Dizaino katedros įkūrėjas prof. F.Daukantas kadaise yra pasakęs: „…užrašytos mintys, nusėdusios į lentynas, gali būti pakeltos. Jeigu jos nėra dulkės, jas galima bet kada perskaityti ir pabendrauti su jas išreiškusiu žmogumi kaip su artimu draugu, nepaisant laiko ir atstumo. Jo mintys išliks užrašytos ir kalbės ta pačia kalba kaip buvo išsakytos“.

Sveikindami prof. Tadą Baginską su garbingu 85-uoju jubiliejumi, priimame šiuos dizaino liudijimus kaip dovaną, įteikiamą mums visiems, Lietuvos dizaineriams, profesorių Tadą Baginską laikantiems savo Mokytoju.

Prof. Tadas Baginskas

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia