Išskirtinės naujienos:

Naujas dizaino žiniatinklis

Geriausių lietuviškų dizainų bei jų autorių sklaidos projektui “Dizaino...

Stokholmo baldų parodoje, „Narbutas“ stende – dizainerių pranešimai ir pakitusias biurų tendencijas atliepiantys gaminiai

Vasario 7–11 dienomis biuro baldų gamintojas „Narbutas“ dalyvauja Stokholmo baldų parodoje. Stende įmonė pristato naujausius kartu su skandinavų, italų ir kitų šalių dizaineriais sukurtus gaminius bei kviečia susitikti su jų kūrėjais – pasiklausyti tarptautiniu mastu pripažintų dizainerių skaitomų pranešimų.   

Namų jausmas – madingiausia tendencija

Kaip kad hygge žodžiu nusakomos būsenos viena iš apraiškų yra kviestis žmones pas save į namus, į svečius, taip ir „Narbutas“ kviečia Stokholmo baldų parodos lankytojus į savo stendą. Juolab kad pastarasis išties primena namus dėl virtinės priežasčių. Pavyzdžiui, stendas nė iš tolo neprimena tiesiog pavienių baldų ekspozicijos, o yra suformuotas iš atskirų, iki interjero detalių išbaigtų ir tarsi tikro biuro gyvybės pripildytų funkcinių zonų, kurias suprojektavo „Narbutas“ biuro erdvių ekspertai ir kurios atliepia naujausias tendencijas. Viena iš jų, itin juntamų „Narbutas“ stende – dėl vis labiau įsitvirtinančio hibridinio darbo modelio, kai dirbama iš biuro ir iš namų, pastarųjų atributika tiek paveikė biurus, jog jiems skirti baldai iš tikrųjų tapo žymiai jaukesni, malonesni, kviečiantys bendrauti ir dirbti, būti be streso.

„Esame tarptautinis, pasaulyje atpažįstamas gamintojas, turime per 30 metų darbo patirties, bendradarbiaujame su tarptautiniu mastu pripažintais dizaineriais, nuolat dalyvaujame pirmaujančiose pasaulio parodose, todėl galime ir norime dalytis savo sukauptu, užgyventu ekspertiškumu. Dizainerius, architektus mūsų stende kviečiame įsikvėpti, pasisemti idėjų arba tiesiog pasirinkti perkelti jau suprojektuotus, paruoštus sprendimus į savo biurus. Jau daug metų esame ne tik baldų, bet ir darbo erdvių sprendimų kūrėjai“, – sako Vilma Sinkevičiūtė, „Narbutas“ viceprezidentė pardavimams ir marketingui.

Kadangi viena ryškiausių biurų tendencijų – namų jaukumas, stende eksponuojama daug minkštų biuro baldų, kurie namų aplinką perteikia bene geriausiai. Šiais baldais apstatytos funkcinės zonos padeda gerai jaustis, bendrauti su kolegomis bei įkvepia atlikti tam tikras darbines užduotis. Taip pat stende nemažai dėmesio skiriama darbinėms susitikimų erdvėms, kurios dabar tampa ypač mobilios, daugiafunkcės.

Visgi bene svarbiausias argumentas apsilankyti „Narbutas“ stende – lankytojai jame yra pasitinkami, laukiami tiek kompanijos kolektyvo, tiek ir dizainerių, kurie kviečia susitikti, pabendrauti ir pasiklausyti gyvai skaitomų pranešimų – dalijasi savo įdomiausiomis patirtimis, įgyvendintais projektais, pasakoja apie sukurtas baldų kolekcijas. Nors hygge apima daug, visgi šios būsenos kulminacija – tarp žmonių užsimezgantis ryšys.

Idėja jūsų biurui: darbe darbuotojai turi jaustis savimi

Pirmą parodos dieną susirinkusieji turi progą pasiklausyti Kopenhagoje kuriančių danų dizainerių Christina Strand ir Niels Hvass bei jų pranešimo, kurio tema – „Erdvė būti savimi“. „Hygge yra mūsų kultūros dalis, tai – labai populiaru, tad didelė tikimybė, jog šią filosofiją, net patys apie tai nepagalvodami, nešame į „Narbutas“ baldus. Visgi manome, kad ir pačiai Lietuvai hygge yra būdinga, artima“, – sako Chr. Strand, viena iš „Narbutas“ baldus kuriančių dizainerių ir pranešėjų.

Bendradarbiavimu su danų duetu Chr. Strand ir N. Hvass itin džiaugiasi ir „Narbutas“ atstovė. „Darbas su šiuo Kopenhagoje studiją „Strand + Hvass“ turinčiu dizainerių duetu – ypač produktyvus. Norėdami labiau įsitvirtinti Skandinavijos rinkose, ieškojome vietos kūrėjų. 2014-aisiais Stokholmo baldų parodoje Skandinavijos rinkai pristatėme kartu su Chritina Strand ir Niels Hvass sukurtą itin plačią baldų kolekciją JAZZ, – pasakoja V. Sinkevičiūtė. – Kita bestseleriu tapusi su šiais dizaineriais sukurta baldų kolekcija – itin plati ir tarp mūsų klientų populiari kėdžių ir krėslų šeima TWIST&SIT, kurios vienas gaminių 2019 metais buvo apdovanotas „Red Dot Award“ prizu. Taip pat modulinė minkštų baldų sistema SOFT ROCK, kuri 2022 metais pelnė „German Design Award“ apdovanojimą“.

„Narbutas“ stende dizaineriai pasakoja apie išnykusias ribas tarp darbo ir namų, kuomet namie vis dažniau pasijuntame kaip darbe, o iš darbo tikimės namų artumo. Dizainerių tandemo įsitikinimu, darbuotojai, kurie savo aplinkoje jaučiasi komfortiškai, mėgsta baldus ir kitus fizinius veiksnius, kurie juos supa ir leidžia jaustis savimi, yra labiau motyvuoti ir įsitraukę į darbą, įmonės gyvenimą. Tad kaip sukurti tokį biurą, kuris tiktų kiekvienam? Atlieptų visų mūsų, tokių skirtingų, poreikius?

Kai ergonomika ir komfortas eina išvien 

Po šiaurietiško jaukumo pliūpsnio, pietietiškos energijos įlieja iš Italijos atvykęs dizaineris Adriano Baldanzi, vienas iš dizaino studijos „Baldanzi & Novelli designers“ įkūrėjų. „Su šia dizaino studija ilgus metus trunkantis itin produktyvus bendradarbiavimas parodo, kaip vertiname ir kaip kruopščiai atsirenkame mūsų kūrybinius parnerius. Kartu esame sukūrę ir pagaminę minkštų baldų kolekciją ARCIPELAGO, kėdžių šeimas WIND ir NORTH CAPE – pastaroji 2021 metais pelnė „Red Dot Award“ apdovanojimą. O tarp naujausių šiųmečių gaminių – daugiafunkcis biuro baldas WORKLAB ir išskirtinė vadovo kėdė D-CHAIR. Šiai naujienai parodoje skiriamas ypatingas dėmesys. Manoma, jog dėl savo ergonomikos ir išskirtinio dizaino dermės ši kėdė varžysis su geriausiais šio segmento gaminiais“, – sako „Narbutas“ atstovė.

Italų dizaineris parodoje skaito pranešimą tema „D-CHAIR: kaip su mažiau nuveikti daugiau“. „Pavyzdžiui, ar žinojote, kad žmonės, kurie sėdi kietose kėdėse be paminkštinimų, derėdamiesi yra mažiau linkę siekti kainos kompromiso, nei tie, kurie yra įsitaisę minkštose, patogiose kėdėse? Kėdė veikia mūsų kūną kasdien, mums to nė nepastebint, todėl ji ypač prisideda prie to, kaip jaučiame aplinką, kaip į ją reaguojame“, – mintimis iš savo pranešimo dalijasi dizaineris A. Baldanzi. Išbandyti naująją „Narbutas“ žvaigždę, D-CHAIR kėdę, parodoje galima gyvai, „Narbutas“ stende.

Kad gyvenimui liktų daugiau laiko – specialistams skirti įrankiai

Įžvalgomis apie ateities darbą dalijasi bei apie naujausius specialistams skirtus „Narbutas“ įrankius pasakoja Simonas Savickas, „Narbutas“ darbo aplinkos dizaino skyriaus vadovas. Jis skaito pranešimą tema „Virtualus „Narbutas“ biuras: ateitis yra interaktyvi“. Virtualiame biure vartotojas jaučiasi taip, tarsi eitų per skirtingas darbo erdves. „Tai leidžia iš arti apžiūrėti labiausiai dominančias biuro zonas ir joms rekomenduojamus baldus bei suteikia galimybę pakeisti baldų konfigūraciją ar spalvą vienu kompiuterio pelės paspaudimu“, – sako S. Savickas. Įrankis gali būti naudojamas kaip jau paruoštų dizaino sprendimų, idėjų, įkvėpimo ar mokymų platforma.

Visi „Narbutas“ stende vykstantys renginiai transliuojami gyvai, Facebook ir Linkedin platformose. Po parodos pranešimų įrašus bus galima rasti „Narbutas“ e. svetainėje ir YouTube. O kas dar spėjate, esate laukiami „Narbutas“ stende A23:14, Stokholmo baldų parodoje.

Apie NARBUTAS

Įmonių grupė „Narbutas“ – tarptautinis biuro baldų gamintojas, siūlantis platų spektrą įvairių biuro baldų sprendimų, padedančių išpildyti modernaus biuro koncepciją. Įmonių grupės produkciją tarptautiniu lygiu platina platus atstovų tinklas 70-yje šalių, iš kurių penkiose – Prancūzijoje, Vokietijoje, Lietuvoje, Didžiojoje Britanijoje ir JAV – įkurti baldų ekspoziciniai salonai. Įmonių grupė didžiausią dėmesį skiria prasmingoms inovacijoms, laiko patikrintiems ir lengvai įgyvendinamiems sprendimams bei tarptautiniu mastu aktualiam dizainui, siekdama suteikti darbuotojams galimybę dirbti moderniuose ir kokybiškuose biuruose. Norėdami sužinoti daugiau, apsilankykite interneto svetainėje adresu https://www.narbutas.lt

Latest

NARBUTAS toliau skina laurus

Lietuviško kapitalo biuro baldų gamintojas NARBUTAS toliau sėkmingai garsina...

Trends & Traditions

Parodoje „Trends & Traditions" dalyvaujantis NARBUTAS stiprina pozicijas Skandinavijoje Gegužės 3 dieną...

Dizaino spektaklis PQ23

Nuo Burkina Faso iki Peru: spektaklio dizainas iš viso...

Narbutas Stokholme

NARBUTAS kviečia susitikti Stokholmo baldų parodoje: dizaineriai skaitys pranešimus,...

Newsletter

spot_img

Don't miss

NARBUTAS toliau skina laurus

Lietuviško kapitalo biuro baldų gamintojas NARBUTAS toliau sėkmingai garsina...

Trends & Traditions

Parodoje „Trends & Traditions" dalyvaujantis NARBUTAS stiprina pozicijas Skandinavijoje Gegužės 3 dieną...

Dizaino spektaklis PQ23

Nuo Burkina Faso iki Peru: spektaklio dizainas iš viso...

Narbutas Stokholme

NARBUTAS kviečia susitikti Stokholmo baldų parodoje: dizaineriai skaitys pranešimus,...

Suakmenėjęs Laikas

Praėjusiems metams artėjant prie žiemos saulėgrįžos, žinomas Lietuvos prekės...
spot_imgspot_img

NARBUTAS toliau skina laurus

Lietuviško kapitalo biuro baldų gamintojas NARBUTAS toliau sėkmingai garsina Lietuvos vardą pasaulyje. Daugiafunkcė stalo sistema NOVA Wood Multipurpose šiemet pelnė prestižinį tarptautinį dizaino apdovanojimą...

Trends & Traditions

Parodoje „Trends & Traditions" dalyvaujantis NARBUTAS stiprina pozicijas Skandinavijoje Gegužės 3 dieną biuro baldų gamintojas NARBUTAS dalyvauja renginyje „Trends & Traditions", kuris vyksta Kopenhagoje, Danijoje. Šiame labai ypatingame renginyje,...

Dizaino spektaklis PQ23

Nuo Burkina Faso iki Peru: spektaklio dizainas iš viso pasaulio po ketverių metų grįžta į Prahą. PQ (Prahos kvadrienalė) pradeda išankstinius festivalio abonementų pardavimus Penkioliktoji...

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia