PARKIO atsiradimo istorija, kaip ir daugelis nuostabių išradimų, prasidėjo nuo, regis, paprastos buitinės problemos – kaip mažame balkone patogiai sustatyti keturis šeimos dviračius? Turbūt ji iškyla daugeliui, tačiau ekonomistas ir dviračių entuziastas Bronius Rauba nenumojo ranka, paaiškėjus kad jokia gudri sistema, padėsianti išspręsti šią problemą, tiesiog neegzistuoja. Taip 2014 m. atsirado dviratį į vertikalią padėtį, nenaudojant nei fizinės jėgos, nei jokio papildomo energijos šaltinio, pakeliančio įrenginio idėja. Prisijungus prie PARKIO komandos inžinieriui Vygantui Radvilai, idėja tapo funkcionaliu gaminio prototipu, veikiančiu gravitacijos ir aktyvuotų spyruoklių jėgų tarpusavio sąveikos dėka. Jokios magijos, elektros ar programinės įrangos, tik keli gerai apgalvoti mechanikos sprendimai, kruopščiai parinktos medžiagos.

idėja tapo funkcionaliu gaminio prototipu, veikiančiu gravitacijos ir aktyvuotų spyruoklių jėgų tarpusavio sąveikos dėka. Jokios magijos, elektros ar programinės įrangos, tik keli gerai apgalvoti mechanikos sprendimai, kruopščiai parinktos medžiagos.


Tokio produkto poreikį globaliu mastu buvo nuspręsta pasitikrinti minios finansavimo platformoje Kickstarter. 2016 m. PARKIO kampanija Kickstarteryje buvo sėkminga: surinkta norėta pinigų suma, reikalinga gamybos pradžiai, o internautai PARKIO vaizdo klipą peržiūrėjo milijonus kartų! Po dvejų metų patobulintas PARKIS vėl pasirodė Kickstarteryje ir produkto kampanija vėl buvo sėkminga! Šiandien PARKIS yra patentuotas visose didžiausiose rinkose, juo džiaugiasi dviračių entuziastai daugiau nei 40-tyje pasaulio šalių. Produktas yra nuolatos tobulinamas – patikimesni inžinieriniai mazgai, grakštesnis dizainas. Pastaruoju metu PARKIO vystymo laboratorijoje ir studijoje juntamas sujudimas, tačiau kompanijos vadovai šypsosi ir į kalbas apie dar tik ruošiamą pristatymui naujausią dviračių parkavimo sistemos modifikaciją nesileidžia. Mainais išgauname tvirtą pažadą, kad netrukus pasirodysiančiame geriausių lietuviškų dizaino sprendimų almanache Dizaino Indeksas LT-2022 naujas PARKIO modelis bus išsamiai pristatytas.

Parkio paslaptis

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia