Neparašytos dizainerių kronikos. XXIV dalis.

0
42
#image_title


Įvykio data: 2022 09 16
Vilniaus apygardos prokuratūros 2-ojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorės priimtu nutarimu, Tautvydo Kaltenio atžvilgiu ikiteisminis tyrimas byloje Nr. 01-1-28424-17 dalyje pagal LR BK 184 str. 2 .d. yra nutrauktas, nustačius, kad nesurinkta pakankamai duomenų, pagrindžiančių jo kaltę dėl nusikalstamos veikos, numatytos LR BK 184 str. 2 .d., padarymo.
Reikšmingos faktinės aplinkybės:

  1. Tiems, kas nežino, kaip skamba baudžiamojo kodekso 184 str. 2 dalis: „tas, kas iššvaistė jam patikėtą ar jo žinioje buvusį didelės vertės svetimą turtą ar turtinę teisę arba didelės mokslinės, istorinės ar kultūrinės reikšmės turinčias vertybes, baudžiamas laisvės atėmimu iki SEPTYNERIŲ METŲ.“
  2. Iškelta baudžiamoji byla ir pradėtas ikiteisminis Tautvydo Kaltenio veiklos, einant Lietuvos dizainerių sąjungos pirmininko pareigas, tyrimas pagal skundą, kurį 2017 m. kovo 14 d. prokuratūrai pateikė tūlas Jonas Malinauskas.
  3. Jonas Malinauskas ir pats buvo Lietuvos dizainerių sąjungos pirmininku 1997-2000 metais. Per tą laiką Lietuvos dizainerių sąjungoje nebuvo įgyvendintas nė vienas projektas, nepateikta nei viena paraiška ar iniciatyva.
  4. Vienintelę viešą grafinių dizainerių ekspoziciją, LDiS vardu surengtą 2000 m. Arkos galerijoje Vilniuje, organizavo ir sponsoriavo Tautvydo Kaltenio įmonė UAB „NadaFocus“, kurioje Jonas Malinauskas tuo metu dirbo paprastu dizaineriu.
  5. Skunde prokuratūrai Jonas Malinauskas save įvardino kaip Lietuvos dizainerių sąjungos valdybos įgaliotąjį atstovą ir Sąjungos narį, nors čia pat pareiškime pripažino, kad LDiS veiklose jau seniai nebedalyvauja ir nario mokesčio nemoka. Ir iš tikrųjų, paskutinė Jono Malinausko narystės Sąjungoje mokesčio įmoka atlikta dar tolimais 2005 m.
  6. Jono Malinausko skundo pagrindu vykusiame ikiteisminiame tyrime pareigūnams buvo kilęs įtarimas, kad jokių knygų „Dizaino Indeksas LT“ niekada nebuvo išleista, į jokias Kinijas ir Italijas nevažinėta, nerengta ten ekspozicijų, nedalyvauta parodose, negauta ten jokių organizatorių prizų ir padėkų. Nebūta bendradarbiavimo sutarčių ir bendrų veiklų su vietinėmis ir užsienio verslo bei dizaino organizacijomis. Visa tai buvo išmaniai inscenizuota, o visas lėšas, Lietuvos kultūros tarybos skirtas šioms veikloms, LDiS pirmininkas Tautvydas Kaltenis tiesiog pasisavino.
  7. Įtarimas, jei napaskyti daugiau, nepasitvirtino. Darbštiesiems prokuratūros ir ekonominės policijos pareigūnams tereikėjo vos pusšeštų metų, kad išsiaiškintų tikrąją padėtį.

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia