Birželio 6 d. prasideda ilgai laukta ir išsiilgta Milano dizaino savaitė ir jubiliejinis, šešiasdešimtasis Salone del Mobile su visais savo džiaugsmais. Mums nemažiau svarbus Tigullio Design District projektas, startuosiantis tą pačią dieną virtualiu prisistatymu. Jame partnerio teisėmis dalyvauja ir Lietuvos dizaino sąjunga.

Devintajame dešimtmetyje, Italijos dizaino sėkmės viršūnėje, Milano centre gimė Fuorisalone – spontaniškas renginys, kurio pirmieji dalyviai buvo jaunieji dizaineriai, o paskui juos prisijungė ir solidžios kompanijos. Tai yra dizaino ir itališko gyvenimo būdo šventė, įskaitant aperityvo vakarėlius ir įvairius renginius, skirtus skatinti ir kurti tinklaveiką. Ši dizaino fiesta toliau plečiasi į daugelį susijusių sektorių, įskaitant auto-moto, technologijų, telekomunikacijų, meno, mados ir maisto sritis. Fuorisalone nėra atskira paroda ar mugė, jis neturi centrinės organizacijos ir jo netvarko jokios institucijos. Fuorisalone – tai įvykių, šou, pristatymų ir renginių visuma, vykstanti Milano Dizaino savaitės metu visame mieste, sąlygiškai padalintame į atskirus Dizaino rajonus – Design Districts.

Milano Dizaino apygardų žemėlapis


Kiekvienas jų, dėl lokacijos, viduje esančių pasaulinio žinomumo objektų bei dalyvių, turi individualias charakteristikas ir ryškius skirtumus, kuriuos, žinoma, geriau išjausti betarpiškai įsiliejant į nepakartojamą Milano dizaino savaitės atmosferą.

Milano dizaino savaitės metu galima pamatyti beveik viską, ką sukuria dizaino sektorius: nuo baldų iki šviestuvų, nuo mados iki grafikos, nuo automobilių pramonės iki meno ir amatų. Kažko trūksta…to, kas natūraliai priskiriama jūrai, gyvenimui ant arba šalia vandens (nautical products).
Ligūrija visada buvo natūrali žemyninės Italijos dalies jungtis su jūra, pradedant nuo tolimiausių Lombardijos ir Pjemonto pakraščių iki pat Ligūrijos kalnų ir Milano, kuris, bėgant metams, tapo pirmuoju, besimėgaujančiu Ligūrijos grožybėmis. Komercinių santykių prasme – tame tarpe.
Genuja yra jūreivystės pramonės centras ir reprezentuoja šios srities Italijos pasiekimus visame pasaulyje. Neatsitiktinai pirmoji “Genoa Boat Show” paroda įvyko tais pačiais metais kaip ir „Salone del Mobile“, įtraukdama tūkstančius jūrinio sektoriaus ekspertų ir profesionalų. Daugybė komercinių ir turistinių veiklų, susijusių su jūrų pasauliu, per daugelį metų atrado derlingą dirvą Genujoje ir aplinkinėje teritorijoje.
Remiantis Milano patirtimi, kai daugelyje Milano vietovių atsirado skirtingos dizaino apygardos (Brera dizaino apygarda, Tortonos dizaino apygarda ir kt.), gimė idėja sukurti dizaino apygardą Tigullio įlankos rajone (Portofino – Sestri Levante). Tigullio Design District (TDD).

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia