Išskirtinės naujienos:

Naujas dizaino žiniatinklis

Geriausių lietuviškų dizainų bei jų autorių sklaidos projektui “Dizaino...

Meno kūrėjų apdovanojimo ceremonija

Lietuvos meno kūrėjų asociacija, koordinuojanti visų Meno kūrėjų organizacijos statusą turinčių kūrybinių Sąjungų veiklą, jau antrą kartą suorganizavo bendrą Sąjungų (dalyvavo devynios asociacijos) apdovanojimų ceremoniją, šiemet įvykusią Nacionalinėje Filharmonijoje.
Tarp svečių – kultūros šviesuomenė, meno korifėjai, politikai ir kitaip žinomi žmonės.
Renginį pradėjo „Sostinės vario kvintetas“, atlikdamas XVII a. pabaigos anglų baroko kompozitoriaus ir vargonininko Džeiremio Klarko (Jeremiah Clarke) kūrinį “Danijos princo maršas”, kuris dažnai būdavo pasirenkamas iškilmingų ceremonijų įžangoms. Vakaro vedėjai Gabrielė Bartkutė ir Saulius Pilinkus, pasveikinę susirinkusią publiką, perdavė žodį Kultūros viceministrui Vygintui Gasparavičiui.
Pirmoji savo laureatus paskelbė Lietuvos dailininkų sąjunga, kuri 3 aukso mūzas –apdovanojimus už 2022 – ųjų metų kūrybos pasiekimus – įteikė grafikei Ievai Babilaitei-Ibelgaubtienei, tapytojui Pranui Griušiui ir keramikei Eglei Einikytei-Narkevičienei.
Lietuvos rašytojų sąjunga Šimtmečio premiją įteikė Vytautei Žilinskaitei, kuri dėl garbaus amžiaus atvykti negalėjo, tad premiją atsiimti į sceną kilo garbiosios autorės anūkės.
Lietuvos literatūros vertėjų sąjungos įsteigta Bičiulių premija šiemet įteikta Prancūzų instituto Lietuvoje direktoriui Pascal Sliwanski ir Mediatekos ir leidybos vadovei Agnei Judžentytei.
Lietuvos tautodailės kūrėjų asociacija išrinko 2022 metų geriausią tautodailininką. Juo tapo Jurgita Treinytė – Jorė.
Lietuvos dizaino sąjunga Metų dizainerio apdovanojimą DIZAINO-EGGO skyrė Toyota dizaineriui Tomui Jankauskui. Garbingą apdovanojimą įteikė Lietuvos dizaino sąjungos pirmininkas Algirdas Jazbutis, kuris pažymėjo, kad Dizaineris nominuojamas ne tiek už savo asmeninius pasiekimus ar ypač sėkmingą karjerą, dirbant su žymiausiais pasauliniais automobilių prekių ženklais, kiek už dizaino – integruojančio technologinę ir sociokultūrinę pažangą faktoriaus, atstovavimą ir sklaidą; platų holistinį požiūrį į dizainą, kaip į moderniąją estetinę žmogaus savikūrą civilizacijoje.

Dizaineris nominuojamas…už dizaino – integruojančio technologinę ir sociokultūrinę pažangą faktoriaus, atstovavimą ir sklaidą; platų holistinį požiūrį į dizainą, kaip į moderniąją estetinę žmogaus savikūrą civilizacijoje.


Lietuvos kinomatografininkų sąjunga savo įsteigtą apdovanojimą „Už indėlį į kino kultūrą“ šiais metais skyrė knygos „Kino operatorius Audrius Kemežys. Akimirksnis spalvoms suderinti“ autorei – kino režisierei Giedrei Beinoriūtei.
Lietuvos fotomenininkų sąjunga įteikė dvi sąjungos premijas – „Fotografijos savaitgalio” kūrybinei komandai ir TV laidų ciklo „Perspektyvos“ kūrybinei grupei, o Skirmanto Valiulio vardo premija apdovanojo menotyrininkę Ramintą Jurėnaitę už monografiją „Daugiakalbiai peizažai“.
Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija savo premiją „Žurnalistikos metraštininkas“ skyrė žurnalistui Dominjonui Šniukui.
Lietuvos muzikų sąjunga net keturiais Auksinio disko prizais apdovanojo: dainininką (bosą) – Liudą Mikalauską, solisto instrumentalisto kategorijoje nugalėjo Renata Marcinkutė-Lesieur (vargonai); Kolektyvo kategorijoje nugalėjo Kauno miesto simfoninis orkestras, vadovas Algimantas Treikauskas, vyriausias dirigentas Constantine Orbelian (JAV); Džiazo muzikos atlikėjo kategorijoje pasveikintas liko Sostinės vaikų ir jaunimo centro choras KIVI, vadovė Danguolė Aukselienė.
Muzikinius intarpus tarp apdovanojimų užpildė Smuikininkė Bernadeta Januškaitė, atlikdama Jean Baptiste Accolay Koncertas smuikui a-moll Nr.1, fortepijoninis akomponimentas Lina Šatkutė bei šiuolaikinio šokio kompoziciją atlikusi M.K.Čiurlionio menų mokyklos 10 kl. mokinė Vasara Burokaitė (mok. Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė).
Į sceną pakviestas pagrindinis šio renginio sumanytojas Lietuvos meno kūrėjų asociacijos prezidentas Jonas Staselis Lietuvos meno kūrėjų asociacijos premiją įteikė Daliai Truskaitei už trapios estetikos raišką, filosofinę įtaigą ir stiklo meno konceptualumą.
Iškilmingąją renginio dalį vainikavo Tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas Lietuvos vaikų ir jaunimo centro jaunimo choras KIVI, vadovė Danguolė Aukselienė, kuris atliko Onutės Narbutaitės kūrinį „Vasara“.
Šventinis vakaras buvo pratęstas su vyno taure rankose, menininkams bičiuliaujantis ir dalinantis įspūdžiais. Apdovanojimų renginys buvo transliuojamas per LRT televiziją.

Foto: Dmitrijus Matvejevas

Latest

NARBUTAS toliau skina laurus

Lietuviško kapitalo biuro baldų gamintojas NARBUTAS toliau sėkmingai garsina...

Trends & Traditions

Parodoje „Trends & Traditions" dalyvaujantis NARBUTAS stiprina pozicijas Skandinavijoje Gegužės 3 dieną...

Dizaino spektaklis PQ23

Nuo Burkina Faso iki Peru: spektaklio dizainas iš viso...

Stokholmo baldų parodoje, „Narbutas“ stende – dizainerių pranešimai ir pakitusias biurų tendencijas atliepiantys gaminiai

Vasario 7–11 dienomis biuro baldų gamintojas „Narbutas“ dalyvauja Stokholmo...

Newsletter

spot_img

Don't miss

NARBUTAS toliau skina laurus

Lietuviško kapitalo biuro baldų gamintojas NARBUTAS toliau sėkmingai garsina...

Trends & Traditions

Parodoje „Trends & Traditions" dalyvaujantis NARBUTAS stiprina pozicijas Skandinavijoje Gegužės 3 dieną...

Dizaino spektaklis PQ23

Nuo Burkina Faso iki Peru: spektaklio dizainas iš viso...

Stokholmo baldų parodoje, „Narbutas“ stende – dizainerių pranešimai ir pakitusias biurų tendencijas atliepiantys gaminiai

Vasario 7–11 dienomis biuro baldų gamintojas „Narbutas“ dalyvauja Stokholmo...

Narbutas Stokholme

NARBUTAS kviečia susitikti Stokholmo baldų parodoje: dizaineriai skaitys pranešimus,...
spot_imgspot_img

NARBUTAS toliau skina laurus

Lietuviško kapitalo biuro baldų gamintojas NARBUTAS toliau sėkmingai garsina Lietuvos vardą pasaulyje. Daugiafunkcė stalo sistema NOVA Wood Multipurpose šiemet pelnė prestižinį tarptautinį dizaino apdovanojimą...

Trends & Traditions

Parodoje „Trends & Traditions" dalyvaujantis NARBUTAS stiprina pozicijas Skandinavijoje Gegužės 3 dieną biuro baldų gamintojas NARBUTAS dalyvauja renginyje „Trends & Traditions", kuris vyksta Kopenhagoje, Danijoje. Šiame labai ypatingame renginyje,...

Dizaino spektaklis PQ23

Nuo Burkina Faso iki Peru: spektaklio dizainas iš viso pasaulio po ketverių metų grįžta į Prahą. PQ (Prahos kvadrienalė) pradeda išankstinius festivalio abonementų pardavimus Penkioliktoji...

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia