Lukiškių kalėjimas 2.0

0
49

Šventa vieta tuščia nebūna. Iškėlusi dar cariniais laikais įkurtą Lukiškių kalėjimą, valdžia, atrodo, neturėjo jokio plano didelei atsilaisvinusiai teritorijai, atsidūrusiai pačiame augančio miesto centre. Kol galvoja ir dalinasi – Lukiškių kalėjimas yra išnuomotas vienai kultūringai organizacijai meninėms veikloms organizuoti. Prancūzijos revoliucijos metu sukilę Paryžiaus gyventojai Bastilijos kalėjimą sulygino su žeme. Lietuviai, pasirodo, yra kultūringesni ar praktiškesni – buvusias įkalinimo įstaigos erdves naudoja ekskursijoms, koncertams, filmavimo aikštelėms bei rengia ten muges. Kitaip tariant, depresuotą, nužmogintą, persisunkusią nerimo ir kančios atmosferą konvertuoja į meninį pozityvą.
Taip tarpdisciplininių renginių konceptą kurianti „popup.lt“ komanda akcentuoja, jog skirtingos Lukiškių kalėjimas 2.0 erdvės renginio metu atliks ir skirtingas funkcijas. Susipažįstant su autentiškomis lokacijomis, renginio svečiai galės atrasti vietos dizainerių kūrybą, menininkų darbų ekspoziciją bei diskusijų erdvę. Visa patirtis kuriama kviečiant svečius neskubėti, smalsiai tyrinėti ir mėgautis atmosfera savo ritmu. Kur gi ne: jei jau patekai į Lukiškes, skubėti išties nėra kur.
Tad jei dar neapsisprendėte, kur praleisite sekmadienį, vienas iš pasirinkimų – apsilankyti netradicinėse erdvėse Lukiškių kalėjimas 2.0. Kviečia rimti dizaino ženklai: Renata Mikailionytė, Huginn Munnin, March, o taip pat Lietuvos dizaino sąjungos nariai Rolandas ir Algina Žalimai su savo puoselėjamu prekės ženklu ARZA.

Prancūzijos revoliucijos metu sukilę Paryžiaus gyventojai Bastilijos kalėjimą sulygino su žeme. Lietuviai, pasirodo, yra kultūringesni ar praktiškesni

Viena iš kalėjimo kamerų

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia