Savaitgalį Palangoje vykusioje sezono atidarymo šventėje savo kūrybą pristatė ir Lietuvos dizaino sąjungos nariai. Vieną jų – Audrių Lukauską, geros žinios pasiekė tiesiog Mugės išvakarėse. Gegužės 30 d. posėdžiavusi LDiS valdyba priėmė teigiamą sprendimą dėl juvelyro Audriaus Lukausko priėmimo į Sąjungos narius, suteikiant jam Meno kūrėjo statusą.
Gimęs ir augęs Nidoje, Audrius turi ypatingai susiklosčiusį santykį su Jūra ir jos teikiamais lobiais. Gintarą – pagrindinę savo kūrybinę energiją, iš kurios kyla visos sensorinės patirtys ir vaizduotės formos, Audrius nerenka, o gaudo, taip save ir įvardindamas: Gintaro žvejas. Stichija jį ne tik globoja, gerbia, bet gausiai apdovanoja: Audrius pasakoja, kad kartą yra išžvejojęs autentišką senovinį amuletą. Kaip sako Dr. Salomėja Jastrumskytė, menininko Audriaus Lukausko gintarinė kūryba yra formuojama unikalios gintaro patirties, savotiškos pojūčių archeologijos ir savitos gintaro filosofijos, pabrėždama, kad „…menininko mąstysena apima istorinius gintaro klodus, <…> archainių tikėjimų refleksijas, amuleto semantines vertes ir plastines variacijas. Taip medžiaga ima reprezentuoti stichiją. Regis, tai veikiau mąstymas gintaru, nei estetinių formų griežimas aplink adoruojamą gintarą, kaip yra įprasta.“
Audriaus Lukausko meniniai dirbiniai yra žymimi Kuršių regioninio parko produkto ženklu, institucionalizuojančiu individualią ir savitą patirtį, virstančią reprezentatyviais unikalios vietovės sužadintais kūriniais. Menininko kūryba pristatoma itin plačiai tiek Lietuvos parodose ir mugėse, tiek pasaulyje: Vokietijoje, Lenkijoje, Liuksemburge.
Dizaineris Audrius Lukauskas, tapęs Lietuvos dizaino sąjungos nariu, praturtino bendruomeninę patirtį savita menine filosofija ir dar vienu meniniu vektoriumi. Tvirtai spaudžiam dešiniąją.

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia