Geriausių lietuviškų dizainų bei jų autorių sklaidos projektui “Dizaino Indeksas LT“ šiemet sukanka pirmas dešimt metų. Dizaino pasiekimų metinė knyga jau tapo savotiška legenda – praėjusi išbandymus, negandas ir pandemijas, šiemet vėl informuoja pasaulį apie geriausius iš geriausių lietuviškų dizaino objektų.

Didindamas skaitmeninį leidinio pasiekiamumą, startuoja projektą palaikantis naujas dizaino žinių portalas dizainoindeksas.lt. Tai bus daugiau nei dar vienas internetinis tinklapis, nušviečiantis svarbiausius dizaino įvykius Lietuvoje ir pasaulyje. Daugiau nei tiesiog nišinių žinių portalas – kuriama Dizaino ekosistema, kurioje kiekvienas lygiai svarbus ir kiekvienas turi tiesioginį sąryšį su visais kitais dalyviais. 

dizainoindeksas.lt – tai globali dizaino ekosistema

Laikais, kuomet trūkinėja civilizaciniai pagrindai, perkainuojamos vertybės ir tūkstantmečiais nusistovėjusią hierarchinės sistemos vertikalę keičia horizontalūs tinkliniai ryšiai, būtina keisti ir neefektyviai veikiančius bendruomeninius santykius. Tiksliau, jie keičiasi patys, tereikia stebėti, analizuoti ir spėti su pokyčiais. Nebeveikia centralizuotas principas „vienas-visiems“, suabejota influencerių įtakos sąžiningumu, todėl vis labiau imama tikėti tinklaveika „visi-visiems“. Taigi žiniatinklis, kuris veikia kaip įvairiapusis informacijos, emocijų ir įžvalgų kanalas turėtų būti efektyvus ir auditorijos pageidautinas. Juolab, kad pati auditorija tampa aktyviu informacinių mainų dalyviu ir net transliuotoju. Aplink kiekvieną veikiantį dizainerį juda magnetinis įvykių ir idėjų srautas, pasidalinimas kuriuo sužadina kitus traukos taškus. Tad jie visi gali sudaryti gyvą, aktyvų, savaime besiplečiantį informacinės tinklaveikos lauką. Informacija stimuliuoja ryšius, šie savo ruožtu įgalina veiksmus, kurie veda prie rezultatų – vėlgi naudingų visiems.

#žiniatiklis

Tokie sąmonės šuoliai pasiekia ir mazginius darinius – bendruomenes, sudarytas interesų principu. Pasyviai plaukdamas pasroviui gali tikėtis, kad sėdintysis ant kranto, geriausiu atveju, tave palydės akimis: bendruomenės lipdymas, kaip niekada tampa „statyba“ iš apačios. Tapti bendruomenės dalimi galima tik prisidedant aktyvumu. Mokėjimu klausytis ir išklausyti, sugebėjimu dalintis ir mokėjimu mokytis, ne tik mokyti. Būti kantriems – pasitikėjimas ir autoritetas nusipelnomas darbu, kitokių būdų nėra. Tokią ir matome dizainoindeksas.lt misiją – jungti ir dalintis, skleisti ir klausytis. Tik taip bendruomenė ir jos nariai bus įdomūs vieni kitiems.

Žiniatinklis žengia tik pirmuosius žingsnius, tačiau nepradedame nuo nulio

Žiniatinklis žengia tik pirmuosius žingsnius, tačiau nepradedame nuo nulio – daugybė almanachuose Dizaino Indeksas LT per daugelį metų pristatyti dizaineriai ir jų objektai bus pasiekiami naujajame portale. Ne iškarto, nes jų šimtai, bet greičiausiai įmanomu būdu. Be to, Dizaino (dizainerių) sąjungos FB puslapis, pagal galimybes stebėjęs ir komentavęs dizaino įvykius pastaraisiais metais, perduoda iniciatyvą dizainoindeksui.lt, bet lieka jo informaciniu partneriu ir dizaino bendruomenės socialine medija.

Kelis mėnesius veiksime testuodamiesi – rinkdami pastabas, pasiūlymus bei palinkėjimus. Per tą laiką turėtų nusistovėti kūrybinis kolektyvas, darbo ritmas, ryšiai su Lietuvos ir pasaulio žiniasklaida. Todėl nuo rytojaus dar dizainoindeksas.lt nepajėgs aprėpti visų, net įdomiausių dizaino žinių. Tačiau sieksime to. O taip pat – stebėsime, komentuosime, domėsimės, kas mums patiems įdomu – gal bus įdomu bei naudinga ir Jums.

Parašykite komentarą

įveskite savo komentarą!
įveskite savo vardą čia