Dizaino Indeksas LT-2022, apjungiantis kelių pastarųjų metų Lietuvos dizainerių ir menininkų pasiekimus, nestokos nuostabiausių dizaino istorijų. Vieną jų mums papasakojo žinoma iliustratorė, daugybės prizų ir apdovanojimų laureate, jautrioji kruopštuolė Lina Kusaitė.
2019 m. Tofu Inc., Japonijos interjero dizaino studija, įrenginėjusi naują Xitan viešbutį vaizdingose Pekino apylinkėse, kreipėsi į žinomą menininkę, iliustratorę ir dizainerę, pastaruoju metu dirbančią Belgijoje, prašydami sukurti grafinį floristinį motyvą viešbučio fojė sienoms. Dizaino Indekse LT daugiau dėmesio skirsime pačiam interjerui ir piešinio autorei, nesiplečiant į technines projekto išpildymo detales, taip kartais liekančias pagrindinio rezultato užkulisiuose. Tačiau apeiti šią pasakojimo dalį niekaip negalima, nes, kaip sako dizaineriai, dievas slypi techninėse detalėse. Minimalistinė, perregima ir lengva tarsi oras Linos Kusaitės sukurta kompozicija, savo dvasia artima japoniškai ukijo-ė tradicijai, kalba apie miškus, augalus, lapiją ir gaivą, supančią viešbutį. Didysis apskritimas piešinyje vaizduoja vandenį (bangos) ir dangų (debesys), kaip gyvybės šaltinį, iš kurio veši ir plinta abstrakti, organiška augmenija. Auksinio apskritimo ornamentai buvo įkvėpti akmens raižinių iš Tanzhe šventyklos, kurią Lina aplankė prieš pradėdama piešti. Šio įvaizdžio idėja – sukurti foną, kuris suvienodintų, puoštų vestibiulio patalpą ir vis dėlto ne dominuotų joje, o subalansuotų visus erdvės elementus.
Linijinis dizainerės piešinys galiausiai buvo perkeltas ant vario plokščių ir atliktas Cloisonné technika, žinoma dar nuo senovės Egipto laikų, o Kinijoje dažniausiai naudojama filigraniškai ornamentuotoms vazoms puošti. O čia – sienos! Tai iš viso nesuvokiamos apimties ir atidumo darbas, nes visa kompozicija, užimanti dvi interjero sienas (21 m x 4 m ir 6 m x 4 m), išmarginta smulkiais grioveliais pagal piešinio linijas, kurie vėliau buvo užpildyti spalvoto emalio glazūra ir išlydyta aukštoje temperatūroje. Vėliau atvėsintas paviršius nušlifuotas iki lygaus, išryškinant metalines gijas, atskiriančias emaliu užpildytas vietas (klozonus). Ir visa tai atlikta vien rankomis, visi 108 kv.m! Stulbinančio įspūdžio rezutatas!








